Tuzemský operátor T-Mobile zvýšil v 1. čtvrtletí celkové tržby o 2,1 procenta na 6,7 miliardy korun. Hrubý provozní zisk EBITDA firmě klesl o 0,4 procenta na 2,84 miliardy korun. Společnost to ve čtvrtek oznámila v tiskové zprávě.

Počet mobilních zákazníků stoupl o půl procenta na 6,19 milionu, z toho množství smluvních klientů narostlo téměř o čtyři procenta na 4,03 milionu. Počet uživatelů pevného internetu se zvýšil o 45 procent na 274 tisíc. O 112 procent na 101 tisíc se zvýšil počet uživatelů televizních služeb.

"Naším dlouhodobým cílem je stát se první volbou pro všechny využívající mobilní a fixní služby, IPTV a také chytré technologie," uvedl ředitel T-Mobilu pro ČR Juraj Bóna.

V únoru to byl rok, co operátor uvedl na trh službu Magenta 1, spojující mobilní a fixní služby. Dvě třetiny zákazníků využívají kombinaci mobilních i pevných služeb, zbylá třetina má služby složené pouze z mobilních služeb. Nejpočetnější skupina zákazníků využívá čtyři služby.

Celkový objem přenesených dat vzrostl meziročně téměř o 95 procent na více než 65 390 TB. Zatímco zákazníci s novými tarify generace Mobil spotřebují 1,8 GB dat za měsíc, v Magentě 1 je průměrná spotřeba mobilních dat 2,7 GB na SIM kartu za měsíc.

Operátor v 1. čtvrtletí dál rozšiřoval technologie LTE Advanced. Rychlejší verze LTE je nyní instalovaná na 52,2 procenta vysílačů. Na konci března síť zahrnovala 1353 vysílačů, které podporovaly LTE-A a rychlost stahování až 300 Mbit/s. Dalších 845 vysílačů umožňuje rychlost stahování až 450 Mbit/s, 1017 vysílačů až 650 Mbit/s a devět vysílačů podporuje rychlost stahování až 900 Mbit/s.

Na začátku letošního roku T-Mobile v pilotním provozu začal v Čechách pro skupinu Deutsche Telekom testovat technologii LTE-V (LTE for Vehicles), která umožňuje přímou komunikaci mezi vozidly a okolní infrastrukturou.

T-Mobile CR nezveřejňuje v tiskových zprávách čistý zisk společnosti. Poslední známý údaj je z roku 2017, kdy operátor vydělal 4,4 miliardy korun.

Společnost T-Mobile Czech Republic je členem mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru