Vody v podzemí oproti loňsku výrazně ubylo, problémy se suchem se tak letos budou opakovat a na některých místech země ještě zvětšovat.

"Musíme být připraveni na to, že ta situace může být vážná," prohlásil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zatímco vloni Český hydrometeorologický ústav naměřil, že polovina zkušebních vrtů ukazovala vážný pokles hladiny podzemních vod, letos to bylo už 80 procent vrtů a 66 procent pramenů. Nově je tímto stavem "mimořádného sucha" zasažen například Moravskoslezský kraj, uvedl ředitel ústavu Mark Rieder.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.