Americká vládní agentura pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválila žádost tabákového koncernu Philip Morris International (PMI), který nyní může na území Spojených států prodávat svůj inovativní výrobek IQOS. Firma plánuje jeho uvedení na americký trh v létě. Začne v Atlantě a rychle jej pak chce rozšířit po celém území USA.

Elektronické zařízení, které se prodává zhruba dva roky už i v Česku, zahřívá tabákové dutinky při nižší teplotě než hoření klasické cigarety. Díky tomu při tomto alternativním způsobu kouření dochází k inhalaci nižší míry škodlivin než u cigaret.

Spojené státy představují pro PMI klíčový trh. "Je to pro nás významný krok vzhledem k počtu 40 milionů Američanů a Američanek, kteří kouří," uvedl šéf PMI André Calantzopoulos.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.