V době, kdy mnozí obyvatelé Spojených států zpochybňují ekonomiku volného trhu, tvrdí dva z nejúspěšnějších amerických kapitalistů Jamie Dimon a Ray Dalio, že Amerika není schopna provádět důležité ekonomické reformy. Z jejich slov vyplývá, že problém je hlavně ve vyhraněnosti současných politiků, píše americký list The Wall Street Journal.
"Věřím, že i všechny dobré věci jsou v extrémní poloze sebedestruktivní. Všechno se musí vyvinout, nebo zemřít. To platí dnes i o kapitalismu," uvedl na LinkedInu Ray Dalio, zakladatel americké investiční firmy Bridgewater Associates a zároveň jeden z nejlépe vydělávajících podnikatelů na světě, který na nerovnoměrné rozložení bohatství ve společnosti upozornil i na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.
Jamie Dimon, generální ředitel JPMorgan Chase & Co, zase ve své výroční zprávě určené akcionářům firmy napsal, že mnohé společnosti, často neúmyslně, přehlížejí celou řadu sociálních problémů. Dimon je asi nejúspěšnější bankéř ve Spojených státech a jeho JPMorgan, která se vzpamatovala z hypoteční pohromy, je nejcennější finanční institucí v zemi.
Co se dočtete dál
- Proč je kapitalismus obludou, která může pozřít sama sebe?
- Jakým způsobem mohou podnikatelé zmírnit sociální nerovnost a pomoci s řešením společenských problémů?
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.