V době, kdy mnozí obyvatelé Spojených států zpochybňují ekonomiku volného trhu, tvrdí dva z nejúspěšnějších amerických kapitalistů Jamie Dimon a Ray Dalio, že Amerika není schopna provádět důležité ekonomické reformy. Z jejich slov vyplývá, že problém je hlavně ve vyhraněnosti současných politiků, píše americký list The Wall Street Journal.

"Věřím, že i všechny dobré věci jsou v extrémní poloze sebedestruktivní. Všechno se musí vyvinout, nebo zemřít. To platí dnes i o kapitalismu," uvedl na LinkedInu Ray Dalio, zakladatel americké investiční firmy Bridgewater Associates a zároveň jeden z nejlépe vydělávajících podnikatelů na světě, který na nerovnoměrné rozložení bohatství ve společnosti upozornil i na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.

Jamie Dimon, generální ředitel JPMorgan Chase & Co, zase ve své výroční zprávě určené akcionářům firmy napsal, že mnohé společnosti, často neúmyslně, přehlížejí celou řadu sociálních problémů. Dimon je asi nejúspěšnější bankéř ve Spojených státech a jeho JPMorgan, která se vzpamatovala z hypoteční pohromy, je nejcennější finanční institucí v zemi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru