Seznam.cz se objevil v oficiálních dokumentech Googlu. Kalifornský internetový gigant v příspěvku na svém blogu zveřejnil způsob, jak se vyrovná s požadavkem Evropské komise nabídnout uživatelům operačního systému volbu internetového vyhledávače a internetového prohlížeče.

Mezi pěti "ukázkovými" alternativami ke službě Google Search je i Seznam, který patří k výrazným kritikům agresivních praktik Googlu a zároveň se řadí mezi jen několik lokálních internetových firem, které v Evropě dokážou s Googlem soupeřit. Tržní podíl Seznamu na vyhledávání však podle dostupných dat rychle klesá s tím, jak roste podíl mobilního vyhledávaní. Google je výchozí volbou na obou velkých platformách (Android a iOS), které pokrývají více než devadesát procent trhu.

Google začne uživatelům Androidu v Evropských zemích nabízet alternativy ke svému vyhledávači a prohlížeči Chrome v následujících týdnech po chystané aktualizaci služeb Google Play. Jde o podobný princip, jakému se musel podřídit Microsoft u Windows před deseti lety.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.