Česko bude letos sedmou nejúspěšnější ekonomikou světa. Naznačuje to žebříček Bloomberg Misery Index, ve kterém se sčítá odhadovaná míra inflace a nezaměstnanosti pro daný rok.

V letošní prognóze analyzovala americká agentura Bloomberg 62 světových ekonomik. U Česka, které získalo skóre 5,1, si všímá především jeho nízké, tříprocentní nezaměstnanosti. Bez práce bylo v březnu 227 tisíc lidí, což byla nejnižší meziroční hodnota od roku 1997. Chybí u nás především dělníci, uklízečky, řidiči nákladních automobilů nebo svářeči, přičemž volných pracovních míst je více než 340 tisíc.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.