Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • České pojišťovny na leasingu dlouhodobě prodělávají. Loni od firemních flotil a leasingových společností vybraly na pojistném téměř 1,9 miliardy, na škodách ale zaplatily skoro 2,2 miliardy korun. "Pojištění, které představuje zhruba desetinu splátky, proto zdražilo o desítky procent. Některé pojišťovny dokonce vypovídaly smlouvy leasingovým firmám," popisuje Jan Kranát, bývalý šéf ŠkoFinu, který dnes nese jméno Volkswagen Financial Services a s pětinovým podílem na trhu je největším českým poskytovatelem leasingu.
  • Právě někdejšímu ŠkoFinu na přelomu roku 2017 a 2018 vypověděla přibližně 17 tisíc smluv pojišťovna Kooperativa. Vypovězení smluv okamžitě pocítili klienty leasingové společnosti, kterým vzrostly měsíční splátky. Právě kvůli rostoucím splátkám loni začal zájem o operativní leasing mírně opadat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.