Švýcarské úřady začaly vyšetřovat financování několika obchodů, které se týkají lyžařského resortu ve vlastnictví českého miliardáře Radovana Vítka. Učinily tak v souvislosti s podezřením z minulého týdne, kterému čtvrtý nejbohatší Čech čelí ve Spojených státech.

Vyšetřovatelé se nyní zaměřili na Vítkův resort ve švýcarském kantonu Valais, konkrétně na vlekařskou společnost Crans-Montana Aminona (CMA). Tam mělo v roce 2016 docházet k podezřelému navyšování kapitálu, který firma využívala ke zvyšování svého podílu ve spřízněných společnostech, uvedl server Bloomberg. Generální prokurátor odmítl v souvislosti s aktuálním vyšetřováním sdělit bližší informace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.