Společnost Facebook vede jednání o vybudování datového kabelu kolem afrického kontinentu. Podle lidí, kteří jsou s plánem seznámeni, chce společnost snížit náklady a zajistit připojení co nejvíce uživatelům, informoval o tom The Wall Street Journal.

Projekt Simba, pojmenovaný po hlavní postavě z animovaného filmu Lví král, by se mohl spojit s několika předmostími na mořských březích v zemích na východě i západě kontinentu a také na pobřeží Středozemního moře. Přesná trasa se ale údajně stále mění. Mluvčí Facebooku Travis Reed přitom plány pro Afriku nepotvrdil. "Když uvažujeme o vedení podmořských kabelů, díváme se po celém světě," řekl. 

Podle vysokých činitelů v průmyslovém odvětví je slibovaný projekt Simba velmi ambiciózní. Pro evropská i asijská datacentra Facebooku by byl totiž spolehlivým propojením s rostoucími africkými trhy. Tam na popularitě nabývá i komunikační aplikace vlastněná Facebookem WhatsApp.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Které další společnosti plánují podobné kabelové systémy?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.