Fond Kingstown se spolu se společností Investhold, která patří podnikatelům Marku Čmejlovi a Jiřímu Divišovi, obrátil na soud v New Yorku kvůli tomu, že je Radovan Vítek a J&T Banka při převzetí developerské skupiny Orco údajně připravili o peníze.

Podle žaloby o téměř 23 miliard korun vedl čtvrtý nejbohatší Čech organizovanou skupinu schránkových firem a bílých koní, díky nimž měl firmu Orco ovládnout.

Časová osa ukazuje příběh developerské firmy od jejích začátků až do roku 2018, kdy na Radovana Vítka byla podána žaloba.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru