Spojení bank Monety, Air Bank a české a slovenské části splátkové firmy Home Credit, které mělo vytvořit jednu z největších tuzemských bankovních skupin, ztroskotalo na neshodě na hodnotě finančních firem skupiny PPF Petra Kellnera. Na úterní konferenci o finančních službách to řekl generální ředitel Monety Tomáš Spurný.

Plán na vytvoření nové bankovní skupiny oznámily Moneta a Home Credit v říjnu. Moneta měla koupit od PPF Air Bank a části Home Creditu, zatímco Kellnerova finanční skupina by na oplátku získala téměř čtvrtinový podíl v novém uskupení, které by neslo název Air Bank. Původně mělo jít o transakci za 19,75 miliardy korun, která by vytvořila dvojku na trhu spotřebitelských půjček a trojku co do velikosti pobočkové sítě. Později Moneta řekla, že chce cenu snížit, a na konci února obě strany oznámily, že pokračovat v přípravách nebudou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.