V boji se suchem, které už několik let sužuje Česko i celou Evropu, mají pomoci malé vodní nádrže. Vybudovat takovou v Česku by mělo být jednodušší a rychlejší. Musí být ale mělká a její velikost nesmí přesáhnout zhruba polovinu pražského Václavského náměstí. Místo stavebního povolení, které získat trvá často i několik let, by měl stačit zjednodušený souhlas stavebního úřadu.

"Řešíme tím aktuální problém sucha, který v Česku máme. Je to cesta, jak v krátké době zajistit, že se v krajině udrží voda," vysvětlil chystanou novinku poslanec ČSSD Jan Birke, hlavní autor plánu, který chce prosadit s pomocí novely stavebního a vodního zákona. Nádrže by mohli stavět zemědělci jako zdroj vody pro zavlažování svých pozemků a pro zvířata.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.