První dva dubnové dny se v hlavním sále na Žofíně na pražském Slovanském ostrově u kávy potkávala česká byznysová smetánka spolu s vědci a technologickými podnikateli světového významu. V českém hlavním městě se konal už druhý ročník konference SingularityU Czech Summit. Během dvou dnů přednášek přišla řeč na vývoj v oblasti umělé inteligence, genetiky, samořiditelných aut či moderních trendů ve financích. Silný potlesk si ale vysloužily i přednášky o výchově dětí pro moderní věk.

SingularityU Czech Summit je součástí sítě konferencí pod hlavičkou Singularity University, vzdělávací společnosti ze Silicon Valley, která sdružuje světové lídry v oblasti technologií a inovací.

Editování genů může být lékem na AIDS či Alzheimerovu chorobu

Nové poznatky a pokusy týkající se genetiky bývají často velmi kontroverzní. Etice ohledně manipulací s geny se věnoval ve své přednášce Julian Savulescu, expert na etiku z Oxfordské univerzity. Ten zdůraznil, že práce s geny musí mít své hranice. Podle něj máme ale „morální povinnost“ poznatky použít tam, kde mohou například vést k vymýcení nemocí. „Otázka nestojí, zda máme editování genů používat či nikoliv. Otázka zní, jaká etická omezení pro něj máme mít,“ řekl Savulescu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru