Deset českých projektů letos uspělo v prestižní soutěži Red Dot Design Awards 2019 v konkurenci více než 5500 produktů z 55 zemí světa. Ocenění za produktový design, komunikační design a designový koncept obdrželo celkem 1549 návrhů. Tuzemské firmy se v této soutěži dlouhodobě prosazují, od roku 2010 již získalo "červený puntík" 91 z nich. Cenu laureáti obdrží v červenci v německém Essenu.

Jedním z úspěšných českých výrobků jsou mikrokanceláře Microoffice Uniq a Microoffice Cubiq společnosti SilentLab, které získaly ocenění v kategorii produktový design. Navrhli je architekti Vojtěch Kaas a Jan Kalivoda. Cílem minikanceláří je propojit malé buňky s okolním prostorem tak, aby se dovnitř dostalo maximum denního světla. Podle firmy se jedná o "oázy klidu" v hlučných pracovištích typu open space. Buňky mají umožnit, aby se člověk mohl plně soustředit na práci a zároveň zajistit ticho pro důležitá jednání i telefonní hovory. Výhodou je snadná logistika, kdy je možné minikanceláře umístit prakticky kamkoliv bez nutnosti provádět stavební úpravy či je zase přesunout v případě stěhování.

Cenu si odnesla i Praha za svůj městský mobiliář. Porotu zaujaly její závěsné i volně stojící odpadkové koše, jejichž plášť je vyrobený z tahokovu, což je speciální materiál, který chrání proti graffiti a vylepování plakátů. K nalezení jsou ve Stromovce, na Strossmayerově náměstí a na Petříně. Podle radního pro oblast správy majetku a majetkových podílů Jana Chabra je cílem zavést v hlavním městě jednotný mobiliář, který z Prahy udělá ucelenější a reprezentativnější celek. "Ocenění, které dostaly odpadkové koše, beru jako utvrzení v tom, že jsme se v péči o naše město vydali správnou cestou," tvrdí. Autory designu jsou Michal Froněk, Jan Němeček a Aleš Kachlík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.