Realitní skupině CPI Property Group, jejímž většinovým akcionářem je podnikatel Radovan Vítek, loni klesl čistý zisk meziročně o devět procent na 631 milionů eur (16,3 miliardy korun). Tržby vzrostly o 17 procent na 604 milionů eur (15,6 miliardy korun). Firma zveřejnila výsledky na svých stránkách.

"Realitním trhům v České republice, Berlíně a regionu střední a východní Evropy se nadále mimořádně daří. Dokázali jsme zajistit nárůst obsazenosti i nájemného, což skupině přineslo rekordní příjmy. Refinancováním, které začalo v roce 2017, se podařilo dosáhnout transformace naší kapitálové struktury a současně se pevně etablovat na mezinárodních kapitálových trzích," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel společnosti Martin Němeček. Obsazenost v budovách, které společnost pronajímá, loni meziročně vzrostla o 1,7 procentního bodu na 94,5 procenta.

V březnu CPI získala tříletý provozní úvěr na 510 milionů eur (13,1 miliardy korun). Na novém úvěru se podílelo 11 mezinárodních a regionálních bank. Skupina dále získala úvěr na 170 milionů eur (4,4 miliardy korun), tzv. Schuldschein, který zahrnuje úvěry s proměnlivou sazbou.

V březnu skupina také oznámila, že vydala dluhopisy za 350 milionů dolarů (osm miliard korun). Obchodují se na burze Euronext v Dublinu. CPI navázala na únorovou emisi, kdy vydala v Hongkongu obligace za 1,3 miliardy korun.

Podle finančního ředitele společnosti Davida Greenbauma kombinace těchto kroků spolu s dostupnou hotovostí znamená, že společnost má nyní k dispozici likviditu přesahující miliardu eur (asi 26 miliard korun) v hotovosti a nevyčerpaných revolvingových úvěrech.

Realitní skupina CPI Property Group se zaměřuje na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména ve střední a východní Evropě a Německu. Většinovým akcionářem skupiny, která spravuje aktiva za osm miliard eur (v přepočtu přes 200 miliard korun), je podnikatel Vítek. Společnost má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. V portfoliu má 418 nemovitostí, a to maloobchodních ploch, bytů, kanceláří, hotelů, biofarem, skladů a průmyslových budov.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru