Petr Vachler se k filmu dostal skrze malou roli ve snímku Karla Smyczka Proč?. Jde o sondu do komunity fotbalových fanoušků. Co se sportu týče, měl Vachler dřív blíž k hokeji. Hrál také vodní pólo. Dnes je jeho sportem číslo 1, dá-li se to tak nazvat, chůze. Ovšem ne jen tak ledajaká chůze. Chůze bez bot, bez ponožek, naboso.

Při natáčení dalšího dílu pořadu Endorfiny jsme se tedy zuli. Když si Vachlera na terase jeho mikrosvěta s názvem Pokrok (jde o soustavu domů a objektů s inspirací v Hundertwasserově nebo Gaudího architektonickém stylu – výjimečný prostor v zástavbě jednolitých činžáků dolního Žižkova) zkoušíme z chození po kostkách lega, skoro se nám vysměje a vytahuje historky o několikahodinových procházkách po zamrzlých řekách, střepech, o zážitcích s extrémním saunováním, holotropním dýcháním, pobytech ve tmě a hladovkách.

Narážíme tedy na experta a zkušeného bosochodce, nikoliv pozéra. Co se bot týče, tuto část šatníku Vachler neřeší posledních pět let a klidně naboso prochází městem, projíždí jím na skútru a nemá problém na oficiální filmové premiéry vyrazit třeba v obleku, ale od kotníků dolů nahý. Důležité ponaučení. Když je člověk naboso, neměl by mít neúměrně tomu oblečený svršek, rukavice.

"Je to prostředek splynutí s okolím, prostorem, přírodou, další vjem, způsob hmatu a prožitku prostředí, v němž člověk je," obhajuje bosou chůzi. Vachler má svérázný smysl pro humor a je s ním legrace, rád si střílí ze sebe, z druhých, ze všeho. Když pak chvíli postáváme na terase u jeho pracovny a padne dotaz, zda ještě cítí nohy, jestli mu neumrzly, odpoví, že je cítí, ale doufá, že je necítíme my, že prý si je ráno myl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru