Uber mohl utratit za vývoj samořiditelných vozů od roku 2015 až 900 milionů dolarů, to je v přepočtu zhruba dvacet miliard korun, píše odborný server TechCrunch. Masivní investice měly zajistit dosažení ambiciózního plánu Uberu, který počítal s tím, že firma bude mít už letos k dispozici flotilu až 75 tisíc samořiditelných vozů. V současnosti se přitom po silnicích pohybuje jen hrstka jeho vozů, k tomu ještě v testovací fázi.

Interní analýza Uberu z ledna roku 2016 předpokládala, že se pro firmu samořídící auta stanou ekonomicky rentabilními do roku 2018. Do roku 2020 se měla společnost kompletně zbavit lidských řidičů a v roce 2022 provozovat desítky tisíc autonomních taxíků ve 13 městech. Data pochází z nově zveřejněných soudních dokumentů, jež se týkají sporu mezi Uberem a projektem Googlu Waymo, který také rozvíjí samonavigační systémy bez nutnosti lidského řidiče.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru