Evropská unie definitivně rezignovala na vlastní návrhy změn zdanění digitálních korporací. Vyplynulo to z úterního jednání ministrů financí členských států v Bruselu. Evropská komise chtěla jako dočasné řešení zavést tříprocentní daň z obratu za digitální služby. Tu by měly firmy jako Google či Facebook platit v zemích, kde od uživatelů inkasují peníze.

V rámci dlouhodobého řešení pak chtěla změnit pravidla tak, aby si firmy musely v členských státech, kde inkasují peníze, zřídit stálou provozovnu a následně platit místní daně z příjmů.

Oba návrhy ale v úterý smetli ze stolu ministři ze skandinávských států a Irsko. A jelikož se na nich musí jednohlasně shodnout všechny země a k posunu nedošlo ani po roce jednání, znamená to konec jednání o jednotném přístupu EU k této problematice. Oznámil to po úterní schůzi rady ministrů financí rumunský ministr Eugen Teodorovici, který jednání předsedal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.