Kylie Jennerová je podle žebříčku časopisu Forbes nejmladší dolarovou miliardářkou. Svou první miliardu si vydělala v jedenadvaceti letech, což je o dva roky dříve než zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, který si na tento výdělek počkal do třiadvaceti. Podle Forbesu se Kylie o jmění zasloužila sama, někteří to ale přisuzují rodinnému zázemí Kardashian–Jenner.

Kylie Jennerová (21)

Kylie Jennerová se již v deseti letech začala objevovat v úspěšném televizním seriálu Keeping Up with the Kardashians, který dokumentoval osobní a profesní život její rodiny. Později se začala po vzoru svých nevlastních sester Kim a Khloé Kardashian věnovat modelingu. Ve svých šestnácti letech byla listem The Times zařazena mezi nejvlivnější teenagery na sociálních sítích. Podle listu New York Post je také jedním z nejvlivnějších lidí v módním průmyslu. V současné době chodí se známým americkým rapperem Travisem Scottem. 

 

"Nečekala jsem to, nejde předvídat budoucnost," řekla nejmladší miliardářka Forbesu s tím, že umístění v žebříčku je pro ni příjemným zadostiučiněním. K tomuto prvenství ji přivedlo založení firmy Kylie Cosmetics. Pod touto značkou prodává od roku 2015 své kosmetické produkty. Ze začátku prodávala jen přes e-shop, od minulého roku je zboží k mání i v některých drogeriích, což k úspěchu také přispělo.

Hlavním tajemstvím jejího úspěchu jsou sociální sítě. "Měla jsem opravdu velký dosah, už když jsem s podnikáním začínala," komentuje sílu internetu Kylie. Produkty tak mohla předvádět svým více než 175 milionům followerů, kteří ji sledují přes Snapchat, Instagram, Facebook a Twitter.

Spekulace se ale tvoří kolem toho, jak moc za pohádkové jmění zaplatila vlastní prací. Časopis musel pojem "selfmade" vysvětlovat už v létě minulého roku, kdy Kylie zařadil do žebříčku nejbohatších žen Ameriky. "Pochází z bohaté a slavné rodiny, její nevlastní sestra Kim Kardashianová jí pomohla proslavit se," píše Forbes ve svém článku, ve kterém dále zmiňuje, že jí v podnikání pomáhá její matka.

Forbes tvrdí, že Jennerová jmění získala spíše sama, protože své bohatství nezdědila. Na stupnici od jedné do deseti, kdy jedna je někdo, jehož bohatství je 100% zděděno ,a desítka je například Oprah Winfreyová, která si vše vydělala sama, dal Forbes Jennerové sedmičku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru