Kylie Jennerová je podle žebříčku časopisu Forbes nejmladší dolarovou miliardářkou. Svou první miliardu si vydělala v jedenadvaceti letech, což je o dva roky dříve než zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, který si na tento výdělek počkal do třiadvaceti. Podle Forbesu se Kylie o jmění zasloužila sama, někteří to ale přisuzují rodinnému zázemí Kardashian–Jenner.

Kylie Jennerová (21)

Kylie Jennerová se již v deseti letech začala objevovat v úspěšném televizním seriálu Keeping Up with the Kardashians, který dokumentoval osobní a profesní život její rodiny. Později se začala po vzoru svých nevlastních sester Kim a Khloé Kardashian věnovat modelingu. Ve svých šestnácti letech byla listem The Times zařazena mezi nejvlivnější teenagery na sociálních sítích. Podle listu New York Post je také jedním z nejvlivnějších lidí v módním průmyslu. V současné době chodí se známým americkým rapperem Travisem Scottem. 

 

"Nečekala jsem to, nejde předvídat budoucnost," řekla nejmladší miliardářka Forbesu s tím, že umístění v žebříčku je pro ni příjemným zadostiučiněním. K tomuto prvenství ji přivedlo založení firmy Kylie Cosmetics. Pod touto značkou prodává od roku 2015 své kosmetické produkty. Ze začátku prodávala jen přes e-shop, od minulého roku je zboží k mání i v některých drogeriích, což k úspěchu také přispělo.

Hlavním tajemstvím jejího úspěchu jsou sociální sítě. "Měla jsem opravdu velký dosah, už když jsem s podnikáním začínala," komentuje sílu internetu Kylie. Produkty tak mohla předvádět svým více než 175 milionům followerů, kteří ji sledují přes Snapchat, Instagram, Facebook a Twitter.

Spekulace se ale tvoří kolem toho, jak moc za pohádkové jmění zaplatila vlastní prací. Časopis musel pojem "selfmade" vysvětlovat už v létě minulého roku, kdy Kylie zařadil do žebříčku nejbohatších žen Ameriky. "Pochází z bohaté a slavné rodiny, její nevlastní sestra Kim Kardashianová jí pomohla proslavit se," píše Forbes ve svém článku, ve kterém dále zmiňuje, že jí v podnikání pomáhá její matka.

Forbes tvrdí, že Jennerová jmění získala spíše sama, protože své bohatství nezdědila. Na stupnici od jedné do deseti, kdy jedna je někdo, jehož bohatství je 100% zděděno ,a desítka je například Oprah Winfreyová, která si vše vydělala sama, dal Forbes Jennerové sedmičku.

Související