List Financial Times zveřejnil letos už potřetí seznam nejrychleji rostoucích firem v Evropě. Česko v něm má hned tři zástupce. Aby se firma dostala do top tisícovky, musel její růst v období mezi lety 2014 a 2017 dosahovat minimálně 37,7 procenta.

První desítku nejrychleji rostoucích firem ovládla Velká Británie, která v ní má hned šest zástupců. Vůbec nejrychleji rostoucí firmou byla britská Blue Motor Finance, která poskytuje poradenství v oblasti finančnictví.

Z firem známých v Česku je v žebříčku s trojkou estonské Taxify, aplikace na objednání odvozu.

Právě technologické společnosti se v první desítce objevují nejčastěji. Umístil se v ní například také web pro vyhledávaní lidí na úklid a domácí práce Housekeep nebo španělská firma pro kyberbezpečnost Darktrace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.