Držitelé dluhopisů, kteří v roce 2016 a 2017 nakoupili bondy e-shopu s módou Zoot.cz, se dozvídají, že očekávaný výnos z úroku v podobě výplaty půlročního kuponu nepřijde. Kdo touto cestou investoval do rozvoje Zootu například milion korun, tak ten přes 30 tisíc, které by mu měl 6,5procentní úrok zaručovat, zatím neuvidí.

Firma měla své investory, kteří mají v Zootu celkem vloženo přes 200 milionů korun, vyplatit v březnu v rámci pravidelné splatnosti kuponu. Brání jí v tom ale moratorium, které na firmě "leží" proto, aby v nejbližších týdnech mohla realizovat restrukturalizační plán a mohla začít znovu naplno fungovat. Zda dluhopisáře čeká podobné zklamání znovu za několik měsíců, příští rok a ještě v roce 2021, kdy jsou dluhopisy splatné v jejich základním vkladu, je zatím s otazníkem.

Do problémů se Zoot dostal dlouhodobým ztrátovým hospodařením, na konci roku nedokázal splácet své závazky bankám, ty své pohledávky prodaly fondu Natland. Tento subjekt má nyní ve hře o budoucnost Zootu nejsilnější slovo. E-shop je momentálně v insolvenci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru