Před rokem americká automobilka Ford oznámila, že uzavře svoji továrnu na převodovky v Blanquefort na předměstí Bordeaux. Až do poslední chvíle se francouzská vláda snažila továrnu zachránit. To se ale zřejmě nepovede. Vedení amerického Fordu tento týden odmítlo poslední nabídku francouzské společnosti Punch Powerglide, která chtěla továrnu převzít. V ohrožení je tak přes 850 pracovních míst.

Automobilka Ford provozuje výrobní závod v Blanquefort od roku 1972. Nyní se chce ale z města stáhnout. Je to součástí širší restrukturalizace, kdy automobilka rozhoduje o osudu vybraných závodů v Evropě. Vedení Fordu uvedlo, že továrnu zavře letos v srpnu, a nabídlo ji k prodeji. Jediným vážným zájemcem byl výrobce autodílů Punch Powerglide. Jeho první nabídku, kterou podporovaly jak tamní odbory, tak i vláda, ale Ford už před časem odmítl. "Jsem tím rozhodnutím pobouřen a znepokojen. Jedinou motivací Fordu je zvýšit hodnotu svých akcií na burze," řekl k tomu tehdy ministr hospodářství Bruno Le Maire.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.