Tržby brněnského prodejce letenek Kiwi.com loni pokračovaly v rychlém růstu a dosáhly 30,9 miliardy korun, což je téměř o 13 miliard více než v roce předchozím. Na konferenci Innovation In Aviation to řekl David Petrovič, který vede oddělení pro spolupráci s distributory, oznámil webový portál časopisu Euro.

Zisk zatím společnost nezveřejnila, přes rostoucí tržby v předchozích letech klesal. V roce 2017 činil 78 milionů korun. Společnost v posledních měsících uzavírala řadu strategických partnerství, aby se dostala na další trhy, za klíčovou považuje generální ředitel a zakladatel Oliver Dlouhý především Čínu.

Dlouhého firma v současnosti poskytuje letenky zhruba 500 aerolinek po celém světě. Nabízí i kombinaci letů nespolupracujících linek a dává cestujícímu garance v případě, že nestihne návazný let. Denně Kiwi.com registruje zhruba 90 milionů vyhledávání, uvedlo v prosinci. Na celosvětovém prodeji letenek má podíl zhruba dvou promile.

Dlouhý se postupně snaží, aby firma nenabízela pouze letenky, ale poskytovala komplexní služby v cestovním ruchu včetně nabídky jízdenek na další druhy dopravy. Vznikla v roce 2012, v současnosti má okolo 2400 zaměstnanců. Čas od času se objeví spekulace o prodeji firmy nebo její části investorům.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru