Prodej nových motocyklů na českém trhu v lednu vzrostl o dvě procenta na 568 strojů. Nejprodávanější byly motocykly značky CF Moto, následují Honda a KTM. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů zveřejněných na čtvrtečním veletrhu Motosalon. Loni se prodej motorek zvýšil o osm procent na 17 281 strojů.

CF Moto prodalo v lednu 98 motorek a čtyřkolek, Honda 70 a KTM 56 strojů. Na dalších místech žebříčku jsou Kentoya a BMW. Největší podíl na prodejích měly stroje o objemu válců do 125 ccm s 22 procenty a dále motocykly v nejvyšší objemové kategorii nad 800 ccm.

Dovoz ojetých motorek se v prvním měsíci roku meziročně snížil téměř o desetinu na 686 strojů. Nejvíce lidé dováželi ojeté Hondy, Yamahy a stroje značky BMW.

Celkem je v České republice registrováno 1,15 milionu motocyklů s průměrným stářím přes 33 let.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru