Akcie Monety Money Bank vzrostly na nejvyšší úroveň za více než čtyři měsíce. Trhy tak reagují na úterní zprávu, že plánované sloučení banky s úvěrovým byznysem PPF nejspíš nevyjde. Podle analytiků je za pohybem kurzu vzhůru uklidnění obav investorů, že transakce se skupinou nejbohatšího Čecha Petra Kellnera bude pro Monetu příliš drahá a omezí dividendy.

Ve středu akcie Monety skončily obchodování s cenou 80,50 koruny, tedy o 1,6 procenta výš oproti úternímu závěru, a jsou tak na nejvyšší úrovni od poloviny října.   

"Z pohledu investorů je nyní budoucí hospodaření Monety opět výrazně transparentnější bez dosavadní nejistoty plynoucí z dopadu akvizice. Zároveň nedojde k výraznějšímu poklesu dividendy v tomto roce," řekl v ranním komentáři akciový analytik J&T Banky Milan Lávička. Připomněl ale, že z dlouhodobého pohledu vnímal transakci pozitivně, protože by pomohla Monetě být silnější na trhu.

Bankovní inovátor 2019

Od 20.5. do 4.7. probíhá hlasování o nejlepšího bankovního inovátora roku 2019.

Hlasování se můžete zúčastnit zde.

Analytik Thomas Unger z vídeňské Erste napsal, že oznámení vnímá také pozitivně. "Akcionáři byli očividně nespokojení s původním návrhem a nedávno oznámené změny zase neuspokojily prodávajícího. Investoři byli nervózní kvůli ocenění Home Creditu a Air Bank, kvůli potenciálnímu vlivu PPF v nové skupině a také kvůli dopadu na dividendy," řekl Unger.

Investoři reagovali na oznámení, které přišlo po zavření úterního obchodování. V něm společnost Home Credit ze skupiny PPF napsala, že se strany plánované transakce ve stanoveném termínu nedohodly na finální ceně a že Home Credit "dává přednost dále nepokračovat" v rozhovorech o sloučení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.