Bance mBank stoupl v roce 2018 provozní zisk na 446 milionů korun z předloňských 220 milionů korun. Novinářům to v pátek oznámil generální ředitel mBank pro ČR Paweł Kucharski. Počet klientů banky stoupl o 10 tisíc na 660 tisíc. Nárůst zisku ohlásily i ostatní banky.

Objem vkladů banky vzrostl loni o deset procent na 42,8 miliardy korun. Objem úvěrů ke konci roku dosáhl 22,3 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 2,5 procenta. Objem nehypotečních úvěrů vzrostl o 13 procent na 4,24 miliardy korun. Čisté bankovní výnosy mBank činily 1,09 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 32 procent.

Banka v Česku působí jako zahraniční pobočka polské mBank S.A., která je členem skupiny Commerzbank. mBank zahájila provoz v Česku na podzim 2007.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru