Počátkem 90. let se Česká republika změnila na standardní tržní ekonomiku. Transformace ale narážela na dva základní problémy. Češi nebyli znalostně připravení na fungování v tržním prostředí a rovněž neměli dostatek vlastního kapitálu. Na základě těchto výchozích parametrů vznikl ekonomický model, v rámci kterého byly prodány základní části hospodářství zahraničním partnerům.

Zvolená cesta pomohla České republice k relativně dobrým hospodářským výsledkům, kdy jsme v porovnání s ostatními zeměmi bývalého východního bloku měli nízkou nezaměstnanost, stabilní měnu a uspokojivý ekonomický výkon. Zahraniční partneři nám předali nové technologie a modely řízení i potřebný kapitál na počáteční investice. Nadnárodní korporace v té době rychle pochopily, že na území České republiky zhodnotí svůj kapitál podstatně rychleji než na Západě. Navíc získávaly investiční pobídky, které celý proces transformace urychlovaly.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.