Společnost Google ve čtvrtek spustila v Česku aplikaci YouTube Kids s videoobsahem pro děti a rodiny. Nabízí větší kontrolu nad tím, jaký obsah si děti na největším videoportálu pouští. Google to oznámil při spuštění služby.

YouTube Kids po celém světě pravidelně využívá více než 14 milionů uživatelů. Pokročilé algoritmy vybírají pro tuto aplikaci vhodný a bezpečný obsah a rodiče navíc mohou díky sadě ovládacích nástrojů dále kontrolovat, která videa a kanály mohou jejich děti sledovat a jak dlouho. Mobilní aplikace je od čtvrtka dostupná pro platformy Android a iOS.

Aplikace nabízí množství videí pro celou rodinu členěných do sekcí Pořady, Hudba, Výuka, Prozkoumat, ale především pokročilé funkce rodičovské kontroly. Funkce rodiči schválený obsah dává možnost vybrat, k jakým kanálům či videím dostanou děti přístup. Rodiče mohou vybírat ze sbírek vytvořených přímo YouTube Kids týmem, ale i externími partnery.

Služba umožňuje rozdílně nastavit až osm dětských profilů a rozhodnout se, zda je konkrétnímu dítěti povolit. Zablokovat vyhledávání v prostředí YouTube Kids mohou rodiče například mladším dětem. Naopak starším dětem lze vyhledávání v aplikaci povolit a nechat je svobodně objevovat. Díky funkci časovač je zase možné dětem v aplikaci nastavit časový limit, po jehož vypršení se aplikace zablokuje. Jaká videa děti v aplikaci v minulosti sledovaly, rodiče zjistí jednoduše prostřednictvím funkce historie.

Vedle YouTube Kids Google nabízí například aplikaci Family link, která umožňuje rodičům získat přehled o tom, kolik času děti tráví na digitálních zařízeních, v jakých aplikacích, nastavit limity či mít přehled o jejich poloze.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru