Přes dvě třetiny podnikatelů využívají nové technologie při své práci, nejčastěji se jedná o internet věcí, on-line marketing nebo cloudové služby. Téměř polovina z nich si zároveň myslí, že současné střední školy nejsou schopné dostatečně připravit absolventy na digitalizaci, vyplývá to alespoň z průzkumu agentury IPSOS, který si nechala zpracovat Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP).

Nejvyužívanějším nástrojem pro digitální správu dat jsou mobilní telefony. Polovina podnikatelů je schopna spravovat své soubory a digitální dokumenty pouze prostřednictvím mobilu. Přímo do digitalizace svého podniku ale přitom investuje pouze polovina podnikatelů. Co se týče kybernetické bezpečnosti, živnostníci do ní téměř neinvestují nebo případně naprosté minimum.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru