Equa bank v roce 2018 meziročně zvýšila čistý konsolidovaný zisk o 238 procent na 372 milionů korun. Počet jejích klientů se meziročně zvýšil o pětinu na 367 tisíc. Banka to v pondělí uvedla v tiskové zprávě.

Bilanční suma Equa bank loni vzrostla meziročně o 11 procent na 55,8 miliardy korun. Celkový objem úvěrů se zvýšil o devět procent a přesáhl 40,4 miliardy korun. Nejvyšším tempem přitom rostly spotřebitelské půjčky, jejich objem vzrostl o čtvrtinu. Objem vkladů vzrostl o devět procent na 48,8 miliardy korun.

"Za téměř trojnásobným nárůstem čistého konsolidovaného zisku stojí především obchodní výkonnost všech prodejních složek, především pak spotřebitelských půjček, ale také vysoký podíl on-line distribuce a rozvoj on-line produktů. Do hospodaření banky se rovněž pozitivně promítl růst hypotečního portfolia, které i v loňském roce rostlo dvouciferným tempem," komentoval výsledky generální ředitel a předseda představenstva Equa bank Petr Řehák.

Equa bank patří mezi menší banky. Na český trh vstoupila v roce 2011, poté co společnost Equa Group Limited převzala Banco Popolare ČR. Equa Group je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru