Americké mediální a filmové společnosti Walt Disney v prvním finančním čtvrtletí klesl čistý zisk meziročně o více než třetinu na 2,79 miliardy dolarů (62,9 miliardy korun) ze 4,42 miliardy. Přesto ale překonal odhady. Firma ve středu oznámila, že těžila z vyšších útrat v zábavních parcích v USA i z růstu své vysílací sítě ABC. Její akcie po skončení obchodování přidávaly zhruba dvě procenta.

Na zisku ve stejném období loňského roku měla podíl daňová reforma ve Spojených státech, která firmě jednorázově vynesla 1,6 miliardy dolarů. Analytici společnosti Refinitiv očekávali za tříměsíční období do konce prosince 2018 zisk na akcii po odečtení mimořádných položek v průměru 1,55 dolaru, ale Disney jejich odhad překonal díky výdělku 1,84 USD na akcii.

Tržby se v letošním prvním kvartálu sice také snížily na 15,30 miliardy dolarů z 15,35 miliardy, ale i ony předčily odhad. Příjmy z provozu zábavních parků stouply o 4,6 procenta, ty z mediálních sítí pak o sedm procent.

Šéf firmy Robert Iger se chystá atakovat provozovatele streamingových služeb v čele s internetovou televizí Netflix a službou Amazon Prime Video. V průběhu letošního roku Walt Disney spustí vlastní takovou službu s názvem Disney+.

Související