Americký výrobce elektromobilů Tesla se dohodl na převzetí společnosti Maxwell Technologies, která působí v oblasti bateriových technologií. Za převzetí firmy zaplatí 218 milionů dolarů (zhruba pět miliard korun) ve svých akcií. Oznámila to v pondělí společnost Maxwell.

Transakce Tesle pomůže ke zdokonalení jejích bateriových technologií v době, kdy automobilka pracuje na zvyšování produkce svého klíčového vozu Model 3, napsala agentura Reuters.

Společnost Maxwell vyrábí ultrakondenzátory, které se používají mimo jiné k prodloužení výdrže automobilových baterií. Mezi zákazníky firmy patří například největší americká automobilka General Motors či italský výrobce luxusních vozů Lamborghini.

Dohoda o převzetí ohodnocuje každou akcii společnosti Maxwell na 4,75 dolaru. Kupní cena tak zahrnuje prémii 55 procent k páteční závěrečné hodnotě akcií na burze.

Související
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru