Problémy největšího tuzemského internetového obchodu s oblečením, firmy Zoot.cz, pokračují. Společnost ve středu požádala Městský soud v Praze o ochranu před věřiteli a ten jí vyhověl. Své závazky tak nebude muset splácet až do konce dubna. Informaci jako první přinesl server E15.cz.

Firma v dokumentech pro soud uvedla, že celkově dluží 472 milionů korun, z čehož je téměř třetina více než 30 dnů po splatnosti. Kumulovaná ztráta firmy ke konci letošního června dosahovala prý 473 milionů.

Do záchrany největšího českého e-shopu s oblečením Zoot se vložil Natland

S plánem souhlasili čtyři největší věřitelé, kteří dohromady drží 50,9 procenta pohledávek firmy.

Jak HN informovaly v polovině ledna, do procesu snahy o záchranu firmy se vložila firma Natland. Ta skoupila pohledávky banky Raiffeisenbank a dalších partnerů především z řad dodavatelů Zootu v hodnotě 150 milionů korun.

Do vedení už byli po dohodě se stávajícími akcionáři Zootu přizváni zatím externí konzultanti Lukáš Uhl se zkušenostmi z rozvážkové služby Dáme jídlo a Robert Vojáček známý působením v taxislužbě Liftago nebo u start-upu Lidskásíla.cz.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru