Novým marketingovým ředitelem Plzeňského Prazdroje se stal třiačtyřicetiletý Roman Trzaskalik. Vystřídal Granta McKenzieho, který během více než šesti let ve funkci získal několik odborných ocenění a povýšil na pozici marketingového ředitele mateřské společnosti Asahi Breweries Europe, řekla ČTK mluvčí největšího českého pivovaru Jitka Němečková.

Do Prazdroje přišel Trzaskalik ze společnosti Danone, kde byl od roku 2006 ředitelem a viceprezidentem pro marketing v Saúdské Arábii, Alžírsku a Maroku. Se firmou Danone spojil většinu svého profesního života. Po absolvování ekonomie na Technické univerzitě v Ostravě tam začal pracovat na pozici obchodního zástupce, poté přešel do marketingu firmy Opavia a následně na vrcholné manažerské posty v Danone.

"Trzaskalik výrazně sází na týmovou práci, jeho cílem je podpora jednotlivých členů marketingu Prazdroje. Zaměří se na inovace a inovativní komunikaci pro další rozvoj kategorií a značek Prazdroje," uvedla mluvčí. Je milovníkem piv, hlavně ležáků.

Plzeňský Prazdroj převzala v březnu 2017 japonská skupina Asahi, výrobce piva, lihovin, nealkoholických nápojů a potravin, která působí ve více než 100 zemích. Největší český pivovar prodal v roce 2017 v České republice a v cizině rekordních více než 11 milionů hektolitrů piva, meziročně o tři procenta více. Odbyt v zahraničí přesáhl čtyři miliony hektolitrů a zvýšil se o osm procent.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru