Americká společnost Apple zažívá horší časy. Firmě klesly v posledních třech měsících roku 2018 tržby, přestože v tomto období roku obvykle bývá poptávka spotřebitelů po telefonech iPhone, které jsou jejím klíčovým produktem, silná.

Důvodem bylo napětí mezi Spojenými státy a Čínou v obchodních vztazích a zpomalování čínské ekonomiky, které se odrazilo na zájmu čínských spotřebitelů o dražší produkty. Podle generálního ředitele Applu Tima Cooka se však situace lepší.

"Napětí v lednu v porovnání s prosincem kleslo. Věřím, že obě země své spory nakonec vyřeší," řekl ohledně obchodní války Cook, který je v pravidelném kontaktu s prezidentem Donaldem Trumpem, agentuře Reuters.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jak výsledky komentuje Tim Cook?
  • Jaké jsou vyhlídky na právě probíhající čtvrtletí?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.