Od pondělí mohou menší mimopražské firmy a podnikatelé žádat o peníze na nákup technologií. Zájemci si mezi sebou rozdělí celkem čtvrt miliardy korun z evropských dotací. Peníze půjdou na nákup strojů a zařízení, ale i nehmotného majetku, jako jsou například licence na provoz strojů či počítačové programy.

Dotační výzvu vypisuje Agentura pro podnikání a inovace (API), kterou zřizuje ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

"Hlavním cílem je zvýšit počet nových podnikatelských záměrů malých podniků, které přispívají rozvoji regionů a zvyšování zaměstnanosti," uvedla Silvie Marhoulová, tisková mluvčí API. Úkolem agentury je podnikatelům s přípravou žádostí zdarma poradit. Loni zpracovala přes tři tisíce žádostí o platbu, na jejich základě české firmy získaly 9,6 miliardy korun. Letos bude rozdělovat 10 miliard korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.