Od pondělí mohou menší mimopražské firmy a podnikatelé žádat o peníze na nákup technologií. Zájemci si mezi sebou rozdělí celkem čtvrt miliardy korun z evropských dotací. Peníze půjdou na nákup strojů a zařízení, ale i nehmotného majetku, jako jsou například licence na provoz strojů či počítačové programy.

Dotační výzvu vypisuje Agentura pro podnikání a inovace (API), kterou zřizuje ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

"Hlavním cílem je zvýšit počet nových podnikatelských záměrů malých podniků, které přispívají rozvoji regionů a zvyšování zaměstnanosti," uvedla Silvie Marhoulová, tisková mluvčí API. Úkolem agentury je podnikatelům s přípravou žádostí zdarma poradit. Loni zpracovala přes tři tisíce žádostí o platbu, na jejich základě české firmy získaly 9,6 miliardy korun. Letos bude rozdělovat 10 miliard korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru