Jsem rád, že jste to řekl špatně. Proto dělám tohle závěrečné shrnutí, aby se vám to nestalo u zkoušky," říká na prosincovém semináři ze státovědy Pavel Molek, docent katedry ústavního práva a politologie Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Studenty prvního ročníku stále vtahuje do diskuse, srozumitelně pokládanými otázkami udržuje jejich pozornost, takže od něj odtrhnou oči, jen když si zapisují poznámky do svých notebooků.

"Své studenty mohu rozdělit do dvou skupin, z nichž ke každé mám trochu jiný přístup. Většina chce fakultu nějak dostudovat. Ty chci aspoň nějak zasáhnout, aby si do praktického života odnesli pocit, že ať soudí cokoliv, neměli by zapomínat na právo na spravedlivý proces nebo na lidská práva," říká téměř stále usměvavý Molek, který v Brně přednáší volební a ústavní právo, lidská práva a soudnictví a je zároveň soudcem Nejvyššího správního soudu. Druhou, maličkou skupinu pak tvoří studenti jeho výběrových předmětů, diplomanti a doktorandi. "To je ohromná radost. U těch mám ambici, aby byli lepší než já. A daří se to," přiznává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.