Vítězem třetího ročníku soutěže Diamantová liga kvality 2018 se staly čtyři prodejny – Albert na pražském Chodově, ostravský Lidl v ulici Sjízdná a v kategorii nepotravinářského zboží DM drogerie Velký Týnec a Siko koupelny na pražském Zličíně. Ostravský Lidl získal i vítězství v ceně veřejnosti. Zástupci řetězců si odnesli ocenění ze čtvrtečního galavečeru v Praze.

Diamantová liga kvality je společným projektem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a ministerstva průmyslu a obchodu. Prodejny byly hodnoceny na základě několika parametrů, jako jsou legislativní pravidla, hygienické podmínky nebo kultura prodeje.

"Těší nás, že se do tohoto celorepublikového klání hlásí stále více prodejen, aby mohly předvést, jak na tom jsou například s kvalitou poskytovaných služeb, šíří sortimentu nebo vstřícností k zákazníkům," uvedl viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Pavel Mikoška.

Metodika hodnocení byla založena na posuzování prodejen prostřednictvím tzv. neznámého zákazníka. To znamená, že neznámý zákazník při své návštěvě na prodejně hodnotil tři základní kritéria zákaznické spokojenosti – úroveň celkového vzhledu prodejny i jednotlivých úseků, kvalitu zboží a úroveň služby zákazníkovi.

Do finální fáze soutěže bylo nominováno celkem 46 prodejen. Do ocenění se loni nově zapojily obchody maloformátového typu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru