Investor Michal Mička prodal svůj podíl 14 procent v české přepravní službě Liftago společnosti Livesport. Po roce a dvou měsících tak zhodnotil svou investici ve výši desítek milionů korun o 50 procent. Firma to v úterý oznámila v tiskové zprávě.

Livesport spolu se třemi zakladateli Liftaga v současnosti dohromady vlastní přes 90 procent společnosti.

Liftago je česká alternativní taxislužba. Za doby angažmá Mičky se rozrostlo do většiny krajských měst, která nyní tvoří významnou část jeho českého byznysu.

"Jeho (Mičkova) investice a následný výkup společností Livesport jakožto novým investorem nám umožní budovat Liftago dále jako ryze českou technologickou firmu, která bude synonymem pro udržitelnou mobilitu budoucnosti, a naplní tak naše zakladatelské vize," uvedl spoluzakladatel a ředitel Liftaga Ondřej Krátký.

"V Liftagu jsem viděl velkou příležitost, za kterou stojí velmi schopní lidé. S příchodem nového investora jsem se rozhodl svůj podíl prodat a soustředit se na další projekty," dodal Mička, který je majoritním vlastníkem módních značek Pietro Filipi a Kara, se kterými plánuje vstup na zahraniční trhy. Je také investorem v projektech Flatio, Apify nebo ShopSys.

Zakladateli firmy Liftago jsou vedle Ondřeje Krátkého ještě Martin Hausenblas a Juraj Atlas. Liftago loni zvýšilo obrat meziročně o 35 procent na téměř 300 milionů korun. O třetinu podle společnosti vzrostl i počet zákazníků, aktuálně jich má přes půl milionu. Liftagu na českém trhu konkurují zejména zahraniční služby jako Uber a Taxify. Proti těmto firmám v Praze opakovaně protestovali řidiči klasických taxislužeb.

Livesport je česká technologická společnost zaměřená na poskytování sportovních výsledků a statistik. Založena byla v roce 2006, vyvíjí weby a aplikace s rychlým zpravodajstvím ze 38 sportů ve více než 30 světových jazycích.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru