Plán na vytvoření nové bankovní skupiny na českém trhu, který by znamenal, že banka Moneta by koupila Air Bank a části úvěrového byznysu ze skupiny PPF, pokročil do další fáze. V reakci na připomínky akcionářů a po detailní inventuře účetnictví zainteresovaných firem chce Moneta s PPF hlavně vyjednat novou cenu a upravit způsob, jak bude sloučení financováno.

Moneta v pátek oznámila, že skončila prověrka hospodaření firem v plánované transakci, takzvané due diligence, a že představenstvo i dozorčí rada banky rozhodly v přípravách pokračovat. Moneta v prohlášení také řekla, že protože v mezidobí došlo ke změnám na kapitálovém trhu, bude vedení banky jednat o změnách některých podmínek. Ty také zohlední "zpětnou vazbu od akcionářů, kterou banka obdržela po oznámení plánované transakce". Také půjde o standardy správy a řízení a o "úpravy ocenění a podmínek financování". Moneta to uvedla na svém webu. Bude také aktualizován harmonogram transakce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.