Novým generálním ředitelem stavební spořitelny Modrá pyramida se v pondělí stal Pavel Jirák. Ve funkci nahradil Davida Formánka, který je od srpna loňského roku členem představenstva Komerční banky. Spořitelna o tom informovala v tiskové zprávě.

Jirák přišel do Modré pyramidy z Komerční banky, kde od roku 2014 působil jako výkonný ředitel pro lidské zdroje. Ve skupině KB působí již od roku roku 1998, kdy začínal jako ředitel Obchodního centra. Později byl ředitelem Obchodní divize a od roku 2003 vedoucím Podpory řízení sítě. V roce 2005 přešel do Penzijního fondu KB (nyní KB Penzijní společnost), kde se o rok později stal výkonným ředitelem a předsedou představenstva.

Stavební spořitelna Modrá pyramida patří do skupiny Komerční banky. V posledních letech se zaměřuje nejen na stavební spoření, ale i na finanční poradenství a nabízí celou řadu bankovních a pojišťovacích produktů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru