Novým generálním ředitelem stavební spořitelny Modrá pyramida se v pondělí stal Pavel Jirák. Ve funkci nahradil Davida Formánka, který je od srpna loňského roku členem představenstva Komerční banky. Spořitelna o tom informovala v tiskové zprávě.

Jirák přišel do Modré pyramidy z Komerční banky, kde od roku 2014 působil jako výkonný ředitel pro lidské zdroje. Ve skupině KB působí již od roku roku 1998, kdy začínal jako ředitel Obchodního centra. Později byl ředitelem Obchodní divize a od roku 2003 vedoucím Podpory řízení sítě. V roce 2005 přešel do Penzijního fondu KB (nyní KB Penzijní společnost), kde se o rok později stal výkonným ředitelem a předsedou představenstva.

Stavební spořitelna Modrá pyramida patří do skupiny Komerční banky. V posledních letech se zaměřuje nejen na stavební spoření, ale i na finanční poradenství a nabízí celou řadu bankovních a pojišťovacích produktů.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru