Developer Central Group koupil od Pražské správy nemovitostí (PSN) průmyslový areál v Praze Zličíně, kde původně sídlil Siemens. Na pozemku o rozloze 360 000 metrů čtverečních chce postavit byty s občanskou vybaveností včetně několika mateřských škol. Oznámila to dnes mluvčí Central Group Marcela Fialková. Ani jedna strana cenu transakce nezveřejnila, odborníci ji odhadují zhruba na dvě miliardy korun.

Central Group na pozemku v následujících letech zachová provoz stávajících výrobních hal. Dobu přípravy projektu odhaduje na několik let. "Jde o největší území, které budeme revitalizovat a které bychom chtěli změnit v živou rezidenční čtvrť se vším, co k tomu patří. S množstvím obchodů, restaurací, služeb a bohatou občanskou vybaveností," uvedla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Kromě stavby několika mateřských škol podle ní firma počítá s případným podílem na vybudování školy. Středem lokality by měla podle developera v budoucnu vést tramvajová trať.

Pozemky navazují na areál po bývalé Tatře Zličín, kde Central Group letos plánuje zahájit stavbu zhruba 500 bytů.

Plocha bývalého areálu Siemens má rozlohu 360 000 metrů čtverečních. To je zhruba třikrát více, než v severní části Nákladového nádraží Žižkov, kde Central Group plánuje postavit přibližně 2 100 až 2 600 bytů, veřejný prostor a park.

Central Group a PSN spolu uzavřely v relativně krátké době čtvrtou transakci. Kromě areálu na Zličíně jde o pozemky pro výstavbu bytového domu Harfa Design Residence, areál v Krči naproti Thomayerově nemocnici a kancelářskou budovu v Olšanské ulici na Žižkově.

Skupina Central Group je jedním z největších bytových developerů v Česku. Zahrnuje přes 70 firem, na trhu působí 25 let. V roce 2017 snížila čistý zisk meziročně o 17 procent na 934 milionů korun. Příjmy z prodeje a investic klesly o tři procenta na 5,3 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru