Největší moderní komplex kanceláří v Ostravě Orchard Office Park změnil vlastníka. Dosavadní majitel Hartenberg Holding, jehož kapitál na investice pochází v drtivé většině od Andreje Babiše, jej prodal českému realitnímu fondu BHS Real Estate Fund. Ten za deset let staré budovy zaplatil přes 1,4 miliardy korun.

Hartenberg na prodeji nemovitostí vydělal kolem půl miliardy korun, prozradil HN zdroj blízký transakci. Obchod byl uzavřen 31. prosince formou prodeje stoprocentního podílu ve společnosti Portal Investments.

Orchard nabízí 34 tisíc metrů čtverečních moderních kanceláří ve třech budovách. Stavby byly dokončeny v roce 2009. Hartenberg nemovitosti vlastnil od roku 2016 a za tu dobu zvýšil obsazenost kanceláří z 80 na 95 procent.

"Vzhledem k tomu, že jsme naplnili své cíle, jsme se rozhodli alokovat kapitál do dalších projektů, které brzy představíme," uvedl k transakci Jozef Janov, spolumajitel společnosti Hartenberg.

V Ostravě se v prosinci prodalo také nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina. Z pohledu jednotlivé nemovitosti šlo o největší realitní obchod roku 2018. Budovu za 5,4 miliardy korun koupil ČS nemovitostní fond, který obhospodařuje Reico investiční společnost České spořitelny. Centrum od roku 2012 vlastnil společný podnik britské investiční skupiny Meyer Bergman a kanadského penzijního fondu HOOPP.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru