Německá automobilka Volkswagen, která nedávno oznámila, že za dvacet let ukončí prodej vozů se spalovacími motory, do roku 2019 vstoupila s novinkou pro fanoušky elektromobility. Společnost začne prodávat přenosné dobíjecí stanice, které umožní vozům na elektřinu "tankovat" bez připojení k zásuvce.

Technologická novinka bude nejdříve instalována v německém Wolfsburgu. "První mobilní nabíjecí stanice budou zřízeny již v první polovině roku 2019 v rodném městě Volkswagenu jako součást pilotního projektu," napsal výrobce v prohlášení. "Do roku 2020 bude nabíjecí stanice rozšířena do dalších měst a obcí," uvedl Volkswagen.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V článku se dále dočtete:
  • Jak bude zařízení fungovat?
  • V čem může logisticky pomoci městům?
  • Bude výhodné pro řidiče bez garáže?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.