Jeden z populárních českých glosátorů na síti Twitter možná s příchodem nového roku skončí. Profil s původním názvem Žížala, jež odkazuje na postavu úslužného asistenta ze seriálu Kancelář Blaník, v uplynulých týdnech ubíral písmenka ze své přezdívky. V závěru roku se název profilu změnil na sousloví "poslední den ž".

Jak HN v minulosti opakovaně upozornily, za anonymním profilem může podle různých nepřímých důkazů stát finančník Radovan Vávra, bývalý šéf Komerční banky. To by samo o sobě nebyl problém. Žížala se však kromě vtipných poznámek vyjadřoval i k dění v koncernu ČEZ, což je důležitý partner pro Vávrovu investici.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V článku se dále dozvíte, proč by měl za účtem stát právě Vávra a koho Žížala na twitteru podporoval.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru