Novým prezidentem zastoupení značky Kia Motors v ČR byl jmenován Če Jun-kim (46), který dosud působil v oddělení obchodu evropské centrály značky. V rámci plánované změny po dvou letech vystřídal I Jong-kuka, který odešel do nového pracovního působiště v rámci mateřské společnosti Kia Motors Corporation. Firma to v pondělí oznámila v tiskové zprávě.

Če Jun-kim pracuje pro automobilku Kia Motors 16 let v oblasti rozvoje a plánování. Od založení českého zastoupení je šestým prezidentem Kia Motors Czech. V nové pozici se hodlá zaměřit především na posilování image značky Kia, stabilního růstu prodejů, zvýšení dosavadního tržního podílu automobilky Kia v rámci České republiky a zkvalitňování poprodejních služeb zákazníkům.

Kia Motors Czech je výhradním dovozcem nových automobilů značky Kia do České republiky, ve které působí od roku 1993. Za 25 let existence prodala na českém trhu téměř 110 000 vozů. Aktuálně prodává 12 modelových řad, z čehož šest má alternativní pohon. Kia má v ČR 60 autorizovaných prodejních a servisních míst a průběžně jí patří sedmé místo na trhu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru