Český investor Michal Mička, majitel módních značek Pietro Filipi a Kara, investuje čtyři miliony eur (přes 103 milionů korun) v Maďarsku. Informovala o tom v pátek agentura MTI. Jde o počáteční investici, Mička podle médií plánuje další expanzi.

Jednatřicetiletý investor Mička se označuje za majitele největší módní skupiny na česko-slovenském trhu a netají se záměrem získat podíl i na trhu ve střední a východní Evropě. Loni v listopadu koupil 80 procent módní značky Pietro Filipi, letos v květnu většinový podíl ve firmě Kara. Vlastní již obchody na Slovensku, v Litvě a Lotyšsku.

Své podniky Mička vlastní přes investiční holding C2H Equity. Samostatně investovat začal před dvěma lety, kdy opustil skupinu DRFG Davida Rusňáka.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru