Český investor Michal Mička, majitel módních značek Pietro Filipi a Kara, investuje čtyři miliony eur (přes 103 milionů korun) v Maďarsku. Informovala o tom v pátek agentura MTI. Jde o počáteční investici, Mička podle médií plánuje další expanzi.

Jednatřicetiletý investor Mička se označuje za majitele největší módní skupiny na česko-slovenském trhu a netají se záměrem získat podíl i na trhu ve střední a východní Evropě. Loni v listopadu koupil 80 procent módní značky Pietro Filipi, letos v květnu většinový podíl ve firmě Kara. Vlastní již obchody na Slovensku, v Litvě a Lotyšsku.

Své podniky Mička vlastní přes investiční holding C2H Equity. Samostatně investovat začal před dvěma lety, kdy opustil skupinu DRFG Davida Rusňáka.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru