Za virtuální realitou v počítačových hrách nebo simulacích stojí tisíce hodin práce mnoha vývojářů, kteří mimo jiné navrhují 3D renderování, osvětlení a textury. Celý proces jim nyní může ulehčit umělá inteligence.

Americká společnost Nvidia specializující se na výrobu grafických procesorů a mobilních zařízení vyvinula algoritmus umělé inteligence schopný generovat fotorealistické detaily virtuálního světa v reálném čase. Tento nástroj by mohl ovlivnit nejen herní průmysl, kterému ušetří většinu nákladů spojených s vývojem, ale také posloužit při testování robotů a samořídících aut. V reálném světě totiž nelze odhadnout každou situaci, která může eventuálně nastat.

Vývojáři využili strojového učení k identifikaci různých objektů na videích, například budov, stromů a automobilů. Poté přešli k důmyslnější technologii generativních adversiálních sítí (GAN). Ta operuje s hloubkovým učením, které věrně napodobuje fungování lidského mozku při zpracovávání dat i vytváření vzorců rozhodování a může tak napomáhat předvídat některé situace. Cílem bylo vytvořit fotorealistické snímky pro obrysy objektů, které algoritmus vyplní realistickými detaily. Ty je pak možné ručně jednoduše odstraňovat či pozměňovat.

Pro nekomerční uživatele je atraktivní možnost vytváření interaktivních scén založených na skutečných místech nebo simulace tance jejich oblíbených popových hvězd. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru