Před třemi lety byl Block první firmou, do níž dal peníze svého nově zřízeného investičního fondu podnikatel Tomáš Krsek, tehdy i jeden z hlavních akcionářů Škody Transportation. Projektová firma z Valašského Meziříčí vybavuje na klíč nemocnice operačními sály či dodává superčisté provozy pro farmaceutické a biotechnologické podniky. Firma je úspěšná na ruském trhu, pod novým většinovým podílníkem se ale začala více zaměřovat na západní Evropu. Tento směr potvrzuje i koupě německého výrobce laboratorního nábytku Köttermann.

Převzetí firmy, která se letos v září dostala do insolvence, potvrdil Jan Mynář, generální ředitel Block Group. Přesnou cenu nechtěl pro HN komentovat. "Kupovali jsme mírně nad cenou aktiv, která přebíráme. Větší částku dáme do firmy kapitálově na její další rozjezd," řekl Mynář s tím, že provozní kapitál půjde na chod firmy, nakoupení zásob a mzdy.

Tradiční německá firma

Köttermann patří v Evropě mezi trojici největších výrobců laboratorního nábytku a má celosvětově vybudovanou distribuční síť, včetně Číny. V roce 2015 ale podle Mynáře rodinný podnik se sedmdesátiletou tradicí nezvládl rozjezd nové řady výrobků, které nedokázal vyrábět včas a za dohodnuté ceny. Köttermann navíc úplně zastavil výrobu předchozí úspěšné sady a připravil se o stabilní zdroj příjmů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru